Product Code: 48239638
| Name | MOVITECVSF025/12-B1N14ES112B8UW |
| Design concept | VS |
| Component size | 25 |
| No.of stages, single-entry | 12PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 4kW |
| Shaft seal code | Code 14 |
| Pumpspeed | 1750 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 4PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 96.417 kg |
| Material number | 48239638 |










