Product Code: 05272985
| Name | MovitecVSF060/04-B1Z56ES200A6UW- |
| Design concept | VS |
| Component size | 60 |
| No.of stages, single-entry | 4PC |
| No.of reduced stages | 2PC |
| Rated motor power P2 | 30kW |
| Shaft seal code | Code 56 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 310.616 kg |
| Material number | 05272985 |










