Product Code: 05273006
| Name | MovitecVSF060/05-B1Z56ES132A8UW- |
| Design concept | VS |
| Component size | 60 |
| No.of stages, single-entry | 5PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 5.5kW |
| Shaft seal code | Code 56 |
| Pumpspeed | 1750 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 133.435 kg |
| Material number | 05273006 |









