Product Code: 48227405
| Name | MOVITECVSF090/052B1N14ES200A5VW |
| Design concept | VS |
| Component size | 90 |
| No.of stages, single-entry | 5PC |
| No.of reduced stages | 2PC |
| Rated motor power P2 | 37kW |
| Shaft seal code | Code 14 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 404.302 kg |
| Material number | 48227405 |









