Product Code: 05273429
| Name | MovitecVSF125/02-B1Z52CS225A6UW- |
| Design concept | VS |
| Component size | 125 |
| No.of stages, single-entry | 2PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 45kW |
| Shaft seal code | Code 52 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 467.168 kg |
| Material number | 05273429 |







