| Product name | PS.S.R.08.30.APB.X.BIP |
| Product No | 99447572 |
| EAN number | 5713829276185 |
| Approvals | CE |
| Main pump No | 96468352 |
| Well No | 99447548 |
| Pipe design | GOOSE NECK |
| Number of pumps | 1 |
| Main pump type | UNILIFT APB |
| Cover | Composite |
| Tank | PE |
| Pipe | Polyethylene |
| Size of outlet connection | 50 |
| Pump installation type | FREE STAND |
| Pit Outer diam | 600/800 mm |
| Pit height | 3000 mm |
| Type of cover | Standard |
| Pumped liquid | Water |
| Selected liquid temperature | 20 °C |
| Density | 998.2 kg/m³ |
| Mains frequency | 50 Hz |
| Rated voltage | 1 x 230 V |
| Type of level controller | BIP |
| Net weight | 132 kg |
| Gross weight | 134 kg |
PS.S.R.08.30.APB.X.BIP
Request a quote
Or send us an email to info@waterials.com









