Product Code: 01547786
| Name | UPA150C 16/24 + UMA150E 15/21 C1 |
| Component type series | KSB UPA 150 [A]! |
| Component size | 150 |
| Flow rate at BEP | 16m3/h |
| No.of stages, single-entry | 20PC |
| Design concept | C |
| Well/tank diameter | 150mm |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power | 14kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.7 |
| Weight | 100 kg |
| Material number | 01547786 |










