Product Code: 01547845
| Name | UPA150C 30/13 + UMA150E 13/21 C1 |
| Component type series | KSB UPA 150 [A]! |
| Component size | 150 |
| Flow rate at BEP | 30m3/h |
| No.of stages, single-entry | 20PC |
| Design concept | C |
| Well/tank diameter | 150mm |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power | 11.5kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.7 |
| Weight | 84 kg |
| Material number | 01547845 |









