Product Code: 48238221
| Name | MOVITECVCF060/052B1V23ES225B6UW |
| Design concept | VC |
| Component size | 60 |
| No.of stages, single-entry | 5PC |
| No.of reduced stages | 2PC |
| Rated motor power P2 | 45kW |
| Shaft seal code | Code 23 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 439.816 kg |
| Material number | 48238221 |








