Product Code: 05273109
| Name | MovitecVSF060/10-B1Z56ES132A7VW- |
| Design concept | VS |
| Component size | 60 |
| No.of stages, single-entry | 10PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 7.5kW |
| Shaft seal code | Code 56 |
| Pumpspeed | 1450 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 162.831 kg |
| Material number | 05273109 |








