Product Code: 05120510
| Name | ETN 100-080-400-GGSAA10GSHEV4EHB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 100-80-400 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 10 |
| Nominal diameter impeller | 355mm |
| Nominal diameter inlet | DN 100 |
| Nominal diameter outlet | DN 80 |
| Speed control device | Direct drive control |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 22kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.7 |
| Contained control units | without |
| Weight | 438.24 kg |
| Material number | 05120510 |








