Product Code: 39017115
| Name | AMA-PORTER 601 SE-1 TRANSP.AGGREG. |
| Component type series | KSB AmaPorter [A] |
| Component size | 601 |
| Mains voltage | 230V |
| Motor current type | Single-phase AC |
| Rated frequency Motor | 50Hz |
| Rated motor power P2 | 0.75kW |
| Float switch | Yes |
| Length power cable | None |
| Active hydraulic component | Free flow impeller |
| Motor connector plug | Shockproof plug type E |
| Weight | 0 kg |
| Material number | 39017115 |








