Product Code: 39190451
| Name | Amarex N S 50-170/022YLG-120 460V FM |
| Component size | 50-170 |
| Nominal diameter impeller | 120mm |
| Type of ex. protection | EEx d II |
| Rated frequency | 60Hz |
| Mains voltage | 460V |
| Rated motor power P2 | 2.3kW |
| Flow rate at BEP | 18.4m3/h |
| Head at BEP | 15.9m |
| Weight | 46 kg |
| Material number | 39190451 |








