Product Code: 39110673
| Name | ARX D080-140/040F2USG -136 |
| Component size | 80-140 |
| Nominal diameter impeller | 136mm |
| Design concept | G |
| Type of ex. protection | without |
| Rated motor power P2 | 4kW |
| Rated frequency Motor | 50Hz |
| Active hydraulic component | Open radial multi-channel imp |
| Weight | 79 kg |
| Material number | 39110673 |










