Product Code: 39110693
| Name | ARX D080-170/073F2YSG -170 |
| Component size | 80-170 |
| Nominal diameter impeller | 170mm |
| Design concept | G |
| Type of ex. protection | Ex db IIB |
| Rated motor power P2 | 7.3kW |
| Rated frequency Motor | 50Hz |
| Active hydraulic component | Open radial multi-channel imp |
| Weight | 115 kg |
| Material number | 39110693 |










