Product Code: 05131781
| Name | ETB 065-040-250-GBSBV10WSECD4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 65-40-250 |
| Nominal diameter inlet | DN 65 |
| Nominal diameter outlet | DN 40 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GB |
| Rated power | 3kW |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 83.64 kg |
| Material number | 05131781 |








