Product Code: 05132777
| Name | ETB 065-040-315-CCSBV10WSFCX4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 65-40-315 |
| Nominal diameter inlet | DN 65 |
| Nominal diameter outlet | DN 40 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | CC |
| Rated power | 5.5kW |
| Efficiency class | IE4 (Super Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 144.66 kg |
| Material number | 05132777 |








