Product Code: 05131984
| Name | ETB 150-125-250-GBSBV10WSFDY4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 150-125-250 |
| Nominal diameter inlet | DN 150 |
| Nominal diameter outlet | DN 125 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GB |
| Rated power | 11kW |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 205.26 kg |
| Material number | 05131984 |










