Product Code: 05124503
| Name | ETN 125-100-160-GGSAA11GSFCM4ECB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 125-100-160 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 11 |
| Nominal diameter impeller | 179mm |
| Nominal diameter inlet | DN 125 |
| Nominal diameter outlet | DN 100 |
| Speed control device | Frequency inverter |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 4kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.5 |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A]KSB PumpMeter [A] |
| Weight | 231.28 kg |
| Material number | 05124503 |










