Product Code: 05272452
| Name | MovitecV F040/06-B1X53ES100G7VW- |
| Design concept | V |
| Component size | 40 |
| No.of stages, single-entry | 6PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 3kW |
| Shaft seal code | Code 53 |
| Pumpspeed | 1450 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 101.192 kg |
| Material number | 05272452 |










