Product Code: 48238142
| Name | MOVITECVCF010/05-B1U23ES112B6UW |
| Design concept | VC |
| Component size | 10 |
| No.of stages, single-entry | 5PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 4kW |
| Shaft seal code | Code 23 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 57.45 kg |
| Material number | 48238142 |










