Product Code: 48227882
| Name | MOVITECVCF060/08-B1V23ES225B5VW |
| Design concept | VC |
| Component size | 60 |
| No.of stages, single-entry | 8PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 45kW |
| Shaft seal code | Code 23 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 452.144 kg |
| Material number | 48227882 |









