Product Code: 48021261
| Name | MovitecVSF002/26-B1P55E2090B5XW- |
| Design concept | VS |
| Component size | 2 |
| No.of stages, single-entry | 26PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 2.2kW |
| Shaft seal code | Code 55 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Weight | 46.707 kg |
| Material number | 48021261 |









