Product Code: 01133544
| Name | UPA150 C 16/07 + DN 100-5,5 C1 |
| Component type series | KSB UPA 150 [A]! |
| Component size | 150 |
| Flow rate at BEP | 16m3/h |
| No.of stages, single-entry | 7PC |
| Design concept | C |
| Well/tank diameter | 150mm |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power | 5.5kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.7 |
| Weight | 42 kg |
| Material number | 01133544 |









